Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Coldplay duet me Natalie Imbruglia, në kujtim të Olivia Newton-John

Muzikë  |  17.08.2022 Ora 10:19   
Coldplay dhe Natalie Imbruglia performuan hitin e filmit Grease 'Summer Nights' në nderim të të ndjerës Olivia Newton-John në Wembley Stadium të martën mbrëma më 16.08.22.

Frontmeni Chris Martin, 45 vjeç, ngjalli John Travolta-n e tij të brendshëm,  për të marrë rolin e Danny nga muzikali i vitit 1978, ndërsa Natalie, 47 vjeç, u bë Olivia Sandy për duetin akustik.

Dyshja performuan gjithashtu hitin e Natalie të vitit 1997 'Torn' në stadiumin e mbushur plot në Londër.

Aktorja dhe këngëtarja Olivia fatkeqësisht vdiq javën e kaluar, në moshën 72-vjeçare, më shumë se 30 vjet pasi u diagnostikua me kancer gjiri.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing