Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zyrtare: Lautaro Martinez është lojtar i Interit

Sport  |  04.07.2018 Ora 17:48   
Interi ka njoftuar se ka nënshkruar me Lautaro Martinez nga Racing Club për 23 milionë euro.

Klubi ka lëshuar një komunikatë për media ku e konfirmon blerjen e Martinez me një kontratë të nënshkruar për pesë vit.
Ai do të jetë nën urdhrat e Luciano Spallettit menjëherë.

Sulmuesi 20 vjeçar shihet si zëvendësues i legjendës Diego Milito, i cili po ashtu ka luajtur edhe me Racing.

Edhe Martinez sikurse Mauro Icardi ishte pjesë e Argjentinës, por që në fund nuk u ftua në listën prej 23 lojtarëve.
Martinez do t’i mbush 21 vjet muajin e ardhshëm, ndërsa mund të luajë edhe si sulmues i dytë.

Ky është transferi i pestë për Interin gjatë këtij afati kalimtar veror, pas de Vrij, Asamoah, Nainggolan dhe Politano.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing