Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

FFK-ja zgjedh të premten pasuesin e Vokrrit

Sport  |  05.07.2018 Ora 17:24   
Federata e Futbollit të Kosovës do të zhvillojë Kuvendin e Jashtëzakonshëm zgjedhor ditën e premte, më 6 korrik, për të zgjedhur presidentin e institucionit drejtues të futbollit pas ndarjes së parakohshme nga jeta të ish-kryetarit Fadil Vokrri.
 
Largimi i parakohshëm nga jeta i Fadil Vokrrit ka lënë një boshllëk psikologjik dhe ekzekutiv, që duhet gjithsesi të mbushet.
 
Ish-legjenda e futbollit kosovar e jo vetëm, Vokrri u përpoq me ç’të mundej dhe ia doli mbanë që të anëtarësonte Federatën e futbollit kosovar në institucionet më të larta të futbollit europian e botëror, UEFA e FIFA. /rtklive
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing