Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ronaldo të shtunën kompleton kalimin te Juve

Sport  |  05.07.2018 Ora 17:27   
Sipas raportimeve në Itali, Cristiano Ronaldo do të aterrojë në Torino të shtunën për të kompletuar transferimin te Juventusi nga Real Madridi për 100 milionë euro.

Ylli portugez është shumë afër kalimit te “Zonja e Vjetër” që do t’i japë pagë 30 milionë euro në sezon.

Tani “SportMediaset” raporton se drejtori i përgjithshëm i Juves, Giuseppe Marotta, dhe drejtori sportiv, Fabo Paratici, do të fluturojnë drejt Madridit me aeroplan privat për të përfunduar marrëveshjen me Florentino Perezin, president i Realit.

Ronaldo pritet të aterrojë në Aeroportin Caselle të shtunën, para se të prezantohet në stadium po atë ditë. /koha.net
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing