Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​“Adrift “një film që nuk duhet humbur

Film  |  06.07.2018 Ora 14:01   
Jemi mësuar tashmë të shohim shumë flma të ndërtuar sipas ngjarjeve të vërteta, kjo bëhet edhe më dramatike kur e tregon ngjarjen për filmbërësit vetë personi , që përvoja në jetën reale po I vihet në shirit filmik.

Kështu ka ndodh edhe me Tami Oldham Ashcraft, e mbijetuara e stuhisë së fuqishme Raymond në vitin 1983. Atë vit Tami dhe I fejuari I saj Richard Sharp kishin vendosë të bënin një pushim me varkën e tyre, por e gjitha shkoi si një makth. Në mes të Oqeanit Pacifik dyshja luftonin për jetën, pas goditjes nga stuhia, Tami nuk u zgjua për 27 orë dhe kur hapi sytë ende kishte vuajtje për të, burri I saj ishte zhdukur.

Të paktën kështu shkruhet në librin e shkruar nga vetë protagonistja e ngjarjes së vërtetë, por që në film situata ndryshon paksa. Megjithatë aktorët Shailene Woodley dhe Sam Claflin, kanë arritë që ngjarjen ta sjellin në mënyrë të përkyer për ekranin e madh. “Adrift” tashmë është duke u shfaqur në kinema dhe atë mund ta shikoni edhe në kinemanë Cineplexx./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing