Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

5 lojtarët më të shpejtë në "Rusi2018"

Sport  |  06.07.2018 Ora 17:40   
Tani është zyrtare dhe e ka konfirmuar FIFA, Cristiano Ronaldo është futbollisti që ka regjistruar shpejtësinë më të lartë të arritur në “Rusi 2018”.
 
Sulmuesi portugez, që është pranë transferimit te Juventus, arriti për një moment shpejtësinë 34 km/h, transmeton kp.
 
Por ja cilët janë 10 lojtarët më të shpejtë në këtë kampionat botëror, ata që kanë thyer kufirin e shpejtësisë 33 km/h.
 
1.Cristiano Ronaldo 34 km/h

2. Ante Rebic 33.9 km/h

3.Luis Advincula 33.8

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing