Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Elton John fillon turneun përmbyllës të karrierës së tij gjysmëshekullore

Muzikë  |  17.07.2018 Ora 11:44   
Viti 2021 do të jetë përmbyllës për karrierën muzikore të këngëtarit të famshëm britanik, Elton John, shkruan Radio Plus.

Turneu “Fareëell Yellow Brick Road” do të jetë i fundit i një eksperience muzikore gjysmëshekullore për këngëtarin 71 vjeçar, Elton John.

Turneu “Farewell Yellow Brick Road” do të nisë më 8 shtator në SHBA dhe do të përfshijë 300 koncerte të cilat priet të realizohen në 5 kontinente deri në vitin 2021 dhe biletat tashmë kanë dalë në shitje.

 “Dua të falënderoj fansat e mi të mrekullueshëm për mbështetjen e tyre të jashtëzakonshme gjatë gjithë karrierës sime dhe sidomos për interesin e tyre për të qenë të pranishëm në turneun tim. Jam i emocionuar dhe mezi po pres të nis rrugëtimin”, ka thënë Elton John. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing