Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Meant To Be” afër rekordit të ri

Muzikë  |  18.07.2018 Ora 11:14   
Hiti i madh “Meant To Be”nga Bebe Rexha në bashkëpunim me grupin e njohur amerikan Florida Georgia Line, po vazhdon të prijë toplistën Hot Billboard Country Songs, shkruan Radio Plus.

Kënga “Meant To Be” prej 33 javësh po qëndron në krye të kësaj liste.

Kënga renditet në bazë të shitjeve, dëgjimeve dhe në bazë të transmetimeve në radio.

Dhe “Meant To Be” është vetëm 1 javë larg për të thyer rekordin e të gjitha kohërave në “Hot Country Songs”.

“Body Like A Back Road” e Sam Hunt mban rekordin me qëndrim në vend të parë për 34 javë rresht gjatë vitit të kaluar.

Kjo këngë së fundmi u nominua edhe në MTV Video Music Aëards 2018. “Meant To Be” është nominuat në kategorinë “Bashkëpunimi më i mirë”. /radioplus/ 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing