Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa paralajmëron pjesën e dytë të albumit

Muzikë  |  04.09.2018 Ora 8:55   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova Dua Lipa, ka paralajmëruar publikimin e disa këngëve të reja, të cilat do të vijnë si një shtesë e albumit të saj të parë të vetëtitulluar, “Dua Lipa”, shkruan Radio Plus.

Pjesa e dytë e albumit të Dua Lipës do të publikohet më 19 tetor, ndërsa përmbanë 8 këngë, tri prej të cilave janë të reja.

“Jam shumë e lumtur që kam realizuar edhe pjesën e dytë të albumit, i cili do të publikohet më 19 tetor dhe do t’i sjellë tri këngë të reja. Kjo është një dhuatë e vogël për ju. Falemnderit për dashurinë dhe mbështetjen”, ka shkruar Dua Lipan ë Instagram.

Një nga këngët e pjesës së dytë të albumit të Dua Lipës është edhe kënga “Electricity” të cilën Dua e ka realizuar në bashkëpunim me “Slik City”- Mark Ronson dhe Diplo.

 “Electricity” do të publikohet bashkë me videoklip, këtë të enjten, më 6 shtator.

Ndërkaq në rrjete sociale janë publikuar edhe disa pamje nga videoklipi i  “Electricity”, ku kësaj radhe Dua Lipa është paraqitur krejt ndryshe. Për herë Dua Lipa është paraqitur me flokë të verdhë.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing