Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Publikohet “Electricity” nga Dua Lipa dhe “Silk City”

Muzikë  |  06.09.2018 Ora 9:39   
Tashmë është publikur kënga e shumëpritur “Electricity” nga Dua Lipa në bashkëpunim me “Silk City” - Mark Ronson dhe Diplo, shkruan Radio Plus.

“Electricity” është kënga e pestë më radhë e pjesës së dytë të albumit të Dua Lipës “Dua Lipa - Complete Edition”, i cili pritet të publikohet më 19 tetor.

“Electricity” u publikua sot bashkë me videoklip, skenat e të cilit janë drejtuar nga dyshja e njohur Bradley & Pablo.

Dua Lipan ë kuadër të pjesës së dytë të albumit të saj, do të sjellë edhe një një këngë të përbashkët me grupin e e njohur nga Korea e jugut, “Black Pink”, i cili përbëhet nga katër vajza, Jisoo, Jennie, Rosé, dhe Lisa, shkruan Radio Plus.

“Kiss and Make Up” quhet bashkëpunimi mes Dua Lipës “Blackpink”, i cili do të publikohet më 19 tetor. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing