Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Electricity” nga Dua Lipa dhe “Silk City” shënon sukseset e para

Muzikë  |  07.09.2018 Ora 9:26   

Tashmë është publikur kënga e shumëpritur “Electricity” nga Dua Lipa në bashkëpunim me “Silk City” - Mark Ronson dhe Diplo, shkruan Radio Plus.

Vetëm në orët e para të publikimit, “Electricity”, u shikua më shumë se 1 milionë herë, ndërkaq tani 24 orë pas publikimit kënga “Electricity”u klikua rreth 3 milionë herë.

“Numër 1 në trending dhe rreth 1 milionë shikime në vetëm një orë. Falemnderit që po e dëgjoni këngën dhe po shpresoj se po ju pëlqen”, ka shkruar Dua Lipa.

“Electricity” është kënga e pestë më radhë e pjesës së dytë të albumit të Dua Lipës “Dua Lipa - Complete Edition”, i cili pritet të publikohet më 19 tetor.

“Electricity” u publikua dje bashkë me videoklip, skenat e të cilit janë drejtuar nga dyshja e njohur Bradley & Pablo. 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing