Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pink dhe Gwen Stefani do të performojnë në dy shfaqje në Mbretërinë e Bashkuar

Muzikë  |  24.11.2022 Ora 12:49   
Ikona globale e popit Pink është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar për dy shfaqje të mëdha dhe superylli global Gwen Stefani do t'i bashkohet Pink këtë verë.

Gwen Stefani është një fituese e shumëfishtë e çmimeve Grammy, Stefani ka arritur sukses global si një kompozitore, interpretuese dhe si një ikonë e No Doubt. Ajo ka shitur më shumë se 60 milionë disqe në mbarë botën, duke përfshirë katër herë albumin e saj debutues solo prej platini Love.

Gwen thotë: “Unë nuk mendoj se do të isha unë pa ndikimet e jashtëzakonshme muzikore të Mbretërisë së Bashkuar. Jam shumë i emocionuar që kthehem! Kjo do të jetë një shfaqje e mrekullueshme”.

Pink do të sjellë zërin e saj jashtëzakonisht të fuqishëm dhe shfaqjen live në brigjet e Mbretërisë së Bashkuar për herë të parë që nga turneu fenomenal i shitur i vitit 2019, Beautiful Trauma World Tour.

Pink tha: “Kanë kaluar tre vite të gjata dhe më ka munguar kaq shumë muzika live. Kështu që më në fund është koha! Jam shumë i emocionuar që kthehem në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë për të kënduar, për të qarë, për të djersitur dhe për të krijuar kujtime të reja me miqtë e mi. Do të jetë magjike!”
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing