Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Electricity” numër 1 në iTunes

Muzikë  |  10.09.2018 Ora 11:26   
Janë bërë vetëm katër ditë që kur Dua Lipa në bashkëpunim me “Silk City” - Mark Ronson dhe Diplo, publikuan këngën “Electricity” dhe tashmë kënga ka arritur rekordet e para, shkruan Radio Plus.

Vetëm dy ditë pas publikimit “Electricity” ka kryesuar si kënga më e dëgjuar në iTunes në nivel botëror. Ndërkaq në YouTube në vetëm katër ditë ka arritur 9 milionë shikime.

“Numër 1 në iTtunes në gjithë botën. Ju duam. Falemnderit për mbështetjen”, ka shkruar Dua Lipa në llogarinë e saj në Instagram.

“Electricity” është kënga e pestë më radhë e pjesës së dytë të albumit të Dua Lipës “Dua Lipa - Complete Edition”, i cili pritet të publikohet më 19 tetor.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing