Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Elton John nis turentun e fundit në karrierën e tij

Muzikë  |  10.09.2018 Ora 11:33   
Këngëtari me famë botërore, Elton John tashmë ka nisur turneun e tij botëror, sic e ka quajtur ai turneun e fundit në karrirën e tij, shkruan Radio Plus.

Turneu  “Farewell Yelloë Brick Road” nisi të shtunën dhe do të mbahet në 5 kontinente deri në vitin 2021.

Mendimi që ikona e muzikës nuk do të japë më koncert ka thyer zemrat e njërëzve që adhurojnë muzikën e tij.

“Unë kam në plan të sjell pasionin dhe kreativitetin që ka argëtuar fansat e mi për dekada me turneun tim përfundimtar”, tha Elton John.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing