Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha organizoi mbrëmjen "Women in Harmony” për gratë artiste

Muzikë  |  26.09.2018 Ora 11:40   
Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha, mbrëmë në Londër, organizoi eventin “Women in Harmony”, ku ftoi shumë artiste femra, në mesin e tyre edhe Rita Orën.

Bebe Rexha e organizoi këtë darkë si një mënyrë që këngëtaret femra të bashkoheshin dhe të kishin një hapësirë të sigurt për t’iu bashkuar tregut.

Ajo ndërmori iniciativën për të organizuar këtë mbrëmje pasi një studim zbuloi se gratë përbënin vetëm 16.8% të artistëve në tabelat botërore.

“Isha si,” Oh, zoti im, nuk ka shumë prej nesh! Nuk është çudi pse nganjëherë ne bëhemi konkurrues si femra sepse nuk ka hapësirë të mjaftueshme për ne në tryezë. Dhe unë thashë: “Ne duhet të mbështesim vërtet njëri-tjetrin”. Mendova: Dua të darkoj, dhe dua të bëj një gjë të veçantë dhe ta bëj atë intime dhe private”, tha Bebe Rexhe në një intervistë për Billboard pak para darkës.
Bebe Rexha organizoi darkë speciale në Londër, një mbrëmje dedikuar fuqisë së femrës.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing