Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cmenden fansat e Joaquin Phoenix kur shohin atë në rolin e Joker

Film  |  26.09.2018 Ora 15:28   
Fansat e aktorit Joaquin Phoenix janë cmendur kur kanë parë në instagramin e regjisorit Todd Phillips, fotografinë e tij gjatë xhirimeve në rolin e Joker. Aktori tashmë 43 vjeq shihet I tëri me maskë dhe kostum të Joker, një rol ky I luajtur nga disa aktorë ndër vite.

Ky rol daton nga viti 2008, ku nisi në filmin “The Dark Knight”, pastaj Jared Leto e luajti Joker, ne filmin e vitit 2016, “Suicide Squad”. Në këtë film gjithashtu do të luajë edhe Robert DeNiro si nikoqir I një show televiziv.

Thuhet se origjina e skenarit për këtë film, vjen nga “The Killing Joke”,  shkruar fillimisht nga Alan Moore per DC Comics në vitin 1988./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing