Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa, këngëtarja më e dëgjuar në botë

Muzikë  |  28.09.2018 Ora 9:52   
Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa është artistja më e dëgjuar në botë, këtë muaj përmes platformës së muzikës Spotify, shkruan Radio Plus.

Dua Lipa këtë sukses e arriti më këngën e saj më të re “Eletricity” në bashkëpunim me “Silk City”.

“Electricity” u publikua vetëm tri javë më parë dhe deri më tani ka arritur suksese të madha, duke u bërë një prej këngëve më të popullarizuara të momentit.

Në You Tube, “Electricity” në vetëm tri javë është dëgjuar më shumë se 27 milionë herë.

“Ne më të vërtetë ia kemi arritur, Ju falemnderit të dashurit e mi për këtë muaj në maje. Falemnderit që e keni dëgjuar dhe shpërndarë “Electricity””, ka shkruar Dua Lipa në Instagram.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing