Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Taylor Swift do të hapë “American Music Awards”

Muzikë  |  03.10.2018 Ora 10:52   
Këngëtarja e famshme amerikane Taylor Swift do jetë ajo që do të hapë ceremoninë e një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës në botë, American Music Awards 2018, që do të mbahet më 9 tetor në Los Angelos, shkruan Radio Plus.

Pas publikimit të emrave të artisëve të nominuar në kategoritë e AMAs, ku artistët më të nominuar janë Drake dhe Cardi B, tashmë janë bërë të ditur edhe emrat e artistëve të cilët do të performojnë në AMAs.

Në edicionin e 46-të AMAs do të performojnë: Carrie Underwood, Post Malone ft. Ty Dolla $ign, Mariah Carey, Benny Blanco & Halsey & Khalid, Cardi B bashkë  Bad Bunny dhe J Balvin, Ciara & Missy Elliott, Taylor Swift dhe Dua Lipa.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing