Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa së shpejti sjellë pjesën e dytë të albumit debutues

Muzikë  |  03.10.2018 Ora 10:57   
Dua Lipa po vazhdon me koncerete në vende të ndryshme, në kuadër të turneut të saj botëror “The Self-Titled Tour”, të cilin e kishte filluar me 5 tetor të vitit të kaluar dhe do ta përfundojë në dhjetor të këtij viti.

“The Self-Titled Tour” është realizuar nga Dua Lipa, për të promovuar albumin debutues të vëtëtitulluar “Dua Lipa”, i cili u publikua në qërshor të vitit 2017.

Ndërkaq më 19 tetor, Dua Lipa pritet ta publikojë edhe pjesën e dytë të albumit të saj debutues, kur përfshihen 8 këngë, disa versione të reja të hiteve të saj të më përshme dhe 3 disa këngë të reja.

“Jam shumë e lumtur që kam realizuar edhe pjesën e dytë të albumit, i cili do të publikohet më 19 tetor dhe do t’i sjellë tri këngë të reja. Kjo është një dhuatë e vogël për ju. Falemnderit për dashurinë dhe mbështetjen”, ka shkruar Dua Lipan ë Instagram.

Një nga këngët e pjesës së dytë të albumit të Dua Lipës është edhe kënga “Electricity” nga Dua Lipa dhe “Slik City”, e cila u publikua një muaj më parë dhe ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing