Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nexhmije Pagarusha nderohet me statusin e qytetares me merita të veçanta

Muzikë  |  03.10.2018 Ora 11:01   
Dje Qeveria e Kosovës mori vendim që Nexhmije Pagarusha do të ketë statusin e qytetares me merita të veçanta, për shkak të kontributit të saj në promovimin e muzikës së mirëfilltë shqipe.

Prej dje Nexhmije Pagarushës, i njihet statusi i qytetares me merita te veçanta për kontributin e saj në promovimin e muzikës së mirëfilltë shqipe, duke përfshirë edhe mbështetjen financiare të saj siç është përcaktuar në propozim-vendim në vlerë prej 500 euro në muaj.

Nexhmije Pagarusha në krijimtarinë e vet muzikore mendohet t’i ketë interpretuar mbi 150 këngë ku shumicën nga këto ia kushtoi vendit dhe dashurisë.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing