Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa shkëlqen në American Music Awards (Foto/Video)

Muzikë  |  10.10.2018 Ora 9:15   
Në mesin e artistëve më të famshëm në botë, në American Music Awards u paraqitën edhe tri artistet me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Rita Ora, të cilat shkëlqyen me dukjen e tyre, shkruan Radio Plus.

Bebe Rexha ishte e nominuar në dy kategori në të cilat nuk doli fituese, dhe prezantoi një nga çmimet. Njejtë edhe Rita Ora, ku ndau çmimin  “Best pop duo/group”, për Migos.





Ndërkaq Dua Lipa ishte nominuar në një prej kategorive më të rëndësishmë të AMAs, “Artisti i ri më i mirë i vitit”, ku fituese doli Camila Cabello.

Megjithatë Dua Lipa vodhi qendrën e vëmendes në ceremoninë e American Music Aëards, me paraqitjen e saj dhe performancën e veçantë të hiteve “One Kiss dhe “Electricity”.






 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing