Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lakers vazhdon me fitore, humbin San Antonio e Boston (Video)

Sport  |  22.01.2018 Ora 12:39   
Lakers
Lakers

Los Angeles Lakers ka marrë edhe një fitore në NBA.

Kësaj radhe djelmoshat nga Los Angeles kanë mposhtur New York Knicksin me 20 pikë diferencë 127-120.

Jordan Clarkson ka shkëlqyer edhe në këtë takim ku shënoi 29 pikë e shtoi 10 asistime.

Në këtë fitore të Lakers paraqitje të mirë pati edhe Julius Randle me 27 pikë e 12 kërcime, ndërsa ‘Rookie’ fantastik Kyle Kuzma shtoi 15 pikë të tjera.

Tek New Yorku tre basketbollistët Kristpas Porzingis, Tim Hardaway dhe Beasley shënuan nga 17 pikë por që të pamjaftueshme për fitore.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing