Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Musk paralajmëron sërish uljen e çmimeve të Teslas

Auto  |  20.07.2023 Ora 11:30   
 

Shefi i Teslas, Elon Musk, ka thënë se prodhuesi i veturave elektrike mund të vazhdojë të ulë çmimet pasi ekonomia botërore është në “kohë të trazuara”, shkruan BBC.

Komentet e multi-miliarderit erdhën pasi kompania raportoi se marzhet e fitimit të saj ishin ulur pasi u përball me konkurrencë të madhe.

Në muajt e fundit, Tesla ka ulur çmimet disa herë në tregjet kryesore, përfshirë SHBA-në dhe Kinën.

Tesla raportoi se marzhi i fitimit kishte rënë në nivelin më të ulët në katër vjet.

Gjatë një telefonate me analistët e Wall Street, Musk sinjalizoi se ishte i hapur për uljen e mëtejshme të çmimeve nëse ishte e nevojshme.

“Një ditë duket sikur ekonomia botërore po shkatërrohet, ditën tjetër është mirë. Nuk e di se çfarë dreqin po ndodh. Jemi në, do ta quaja, kohë të turbullta”, shtoi Musk./koha/

Komentet

Marketing

 

Tjera në Auto

Marketing