Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shtëpia e ishullit në Chicken Run 2 është përshkruar si një "Wakanda për pulat"

Film  |  29.09.2023 Ora 9:07   

Ka shumë zhurmë dhe pritshmëri për vazhdimin e Chicken Run.
 
Filmi origjinal aventureske stop-motion u shfaq në vitin 2000 dhe tani ne jemi gati të marrim një përditësim të madh mbi atë që ka ndodhur që atëherë.
 
Dawn of the Nugget sheh Ginger (Thandiwe Newton) në një 'strehë idilike zogjsh në ishull' pasi u arratis me sukses nga ferma e Tweedy-t.
 
Ginger dhe Rocky (Zachary Levi) kanë pasur një fëmijë së bashku, Molly (Bella Ramsey), dhe gjithçka duket sikur është krejtësisht perfekte.
Në përmbledhje thuhet: "Megjithatë, e gjithë popullata e pulave tani po përballet me një rrezik kërcënues dhe të ri në kontinent të udhëhequr nga një armik i njohur.
 
“Të vendosur për të mbrojtur lirinë e tyre, edhe nëse kjo do të thotë ta rrezikojnë atë, Ginger dhe ekipi i saj janë të vendosur të depërtojnë”.
 
Nëse doni të merrni një ide se si duket kjo strehë mahnitëse e shpendëve, atëherë duhet të mendoni vetëm për Black Panther.
 
Regjisori Sam Fell i tha Empire se ata morën frymëzim nga filmi legjendar i Marvel kur kishin idenë se si të portretizonin ku një pulë do të ishte më e lumtur.
 
"Është Wakanda për pulat," tha ai.
 
“I gjithë filmi është me të vërtetë në një shkallë më të madhe. Është e gjitha organike dhe e ngrohtë, jo një vijë e drejtë në vend - asgjë e rregulluar, shumë organike dhe idilike.
 
“Është një vend i bukur, natyror.
 
“Kemi kaluar kohë herët në zhvillimin e botës – lulet, kopshtet e tyre dhe vetëm duke menduar: “Si do të dëshironte një pulë të jetonte? Si do të ndërtonte një pulë një shtëpi? Si është bota e tyre?”

Dawn of the Nugget do të dalë në Netflix vetëm 10 ditë para Krishtlindjeve.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing