Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Angli hyn në fuqi ndalimi i pjatave plastike dhe tabakave prej polistireni për një përdorim

Klima  |  29.09.2023 Ora 11:27   
Të dielën në Angli hyn në fuqi ndalimi i pjatave plastike dhe tabakave prej polistireni për një përdorim. Rregullat e reja nuk do të zbatohen për pjatat, tabaka dhe tasat plastike të përdorura për parapaketimin e ushqimit në dyqane .  

Aktivistët mjedisorë thonë se ndalimi nuk shkon aq larg sa të shkurtojë mbetjet plastike, ndërsa disa biznese i thanë BBC-së se nuk ishin në dijeni të rregullave të reja. Qeveria tha se ishte "hapi i ardhshëm i madh" në "udhëtimin e saj për të eliminuar të gjitha mbetjet plastike të shmangshme deri në vitin 2042"

Komentet

Marketing

 

Tjera në Klima

Marketing