Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vetëm 1 film me buxhet të madh nga viti 2023 ka sjellë në të vërtetë një fitim

Film  |  30.11.2023 Ora 9:15   
Guardians of the Galaxy Vol. 3 është i vetmi film me buxhet të madh nga viti 2023 që në fakt ka sjellë një fitim.

Shumë nga shtyllat kryesore të lëshuara këtë vit panë buxhetet e tyre të tullumbace për shkak të një kombinimi të vonesave të COVID-19 dhe inflacionit.

Si rezultat, gjithsej 14 filma të publikuar në 2023 kushtuan 200 milionë dollarë ose më shumë për t'u bërë, duke përfshirë Fast X, Indiana Jones dhe Dial of Destiny, The Little Mermaid, Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One, The Marvels, The Flash , Ant-Man and the Wasp: Quantamania, Elemental, Killers of the Flower Moon dhe Transformers: Rise of the Beasts.

Nga 14 filmat e publikuar në 2023 me një buxhet prej 200 milionë dollarësh ose më shumë, Guardians of the Galaxy Vol. 3 është i vetmi që ka bërë një fitim deri më tani këtë vit, sipas IndieWire.

I shkruar dhe drejtuar nga James Gunn dhe i shitur si filmi i tretë dhe i fundit në trilogji, filmi Marvel ishte buxhetuar në 250 milionë dollarë dhe vazhdoi të fitonte 845 milionë dollarë në arkë për t'u bërë filmi i katërt me fitimet më të larta të vitit.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing