Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sport i ri në Kosovë - FITNES JAMPING

Sport  |  12.02.2018 Ora 12:31   
Të dielën është promovuar një sport i ri tek ne. Bëhet fjalë për Fitnes Jamping, ku 100 sportistë kryesisht fëmijë, ishin pjesë e promovimit të këtij sporti, e që sipas organizatorëve ky sport do të rritet shumë shpejt në Kosovë.
 
Kampionia e Botes ne Fitnes, Geta Beqa, perndryshe themeluesja e Fitnes Jamping, ka thënë se po e promovoj sportin më të ri fitnes Jamping është një sport shumë atraktiv, do të thotë prej fëmijëve tek te moshuarit munden me ardhur dhe me provuar.
Edhe Dan Thaqi, asistent i Geta Beqës, mendon se ky sport është i duhur për qytetarët tonë. Sipas Thaqit, fitnes jamping është sport ndihmon në humbjen e peshës, por sipas tij, është edhe sport zbavitës.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing