Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

NJË 17-VJEÇAR MES FITUESVE TË DITËS SË DYTË NË LOJRAT OLIMPIKE DIMËRORE

Sport  |  12.02.2018 Ora 12:32   
Në Lojërat Olimpike Dimërore u dhanë të tjera medalje. Në garën e 15 km të skiatlonit në “Cross Country” për meshkuj dominoi Norvegjia, që zuri të 3 vendet e para të kësaj gare.
 
Medalja e artë i shkoi Simen Hegstad Krueger, me kohën 1 orë, 16 minuta e 20 sekonda. Në vendin e dytë duke fituar medaljen e argjendtë u rendit Martin Sundby, ndërsa medaljen e bronztë e fitoi Hans Holund.
 
Në ditën e dytë spikat triumfi i 17-vjeçarit Redmond Gerrard në garën “Snowboard Slopestyle”, me amerikanin që grumbulloi 87.16 pikë pas 3 provave. Vendi i dytë dhe medalja e argjendtë ishte për kanadezin Max Parrot, me 86 pikë. Podiumin e kësaj gare e plotësoi një tjetër kanadez, Mark McMorris, i renditur në vendin e tretë me 85.2 pikë.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing