Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa po sjell turneun e albumit “Radical Optimism” në Azi

Muzikë  |  29.05.2024 Ora 13:00   
Dua Lipa po sjell turneun e saj 'Radical Optimism' në Azi.

Superylli i popit ka zbuluar se ajo ka zgjatur ekskursionin në mbështetje të albumit të saj të tretë në që është në krye të listave.
Ajo ndau në Instagram: “wowowowww datat e turneut veror fillojnë për 1 javë dhe unë mezi pres!!!! Kështu që mendova pse të mos shtoja…MË SHUMË TOUR! Azia në nëntor, ka kaluar shumë kohë dhe mezi pres të kthehem!!!! (siç)"

Krijuesja e hitit "Dance The Night" do të shkojë në Singapor, Malajzi, Indonezi, Tajlandë, Filipine, Japoni, Tajvan dhe Korenë e Jugut.

Anëtarët e Live Nation mund të sigurojnë biletat fillimisht gjatë para-shitjeve ekskluzive për Kuala Lumpur, Malajzi – që zhvillohet të hënën, 10 qershor, nga ora 11:00 deri në orën 23:59 me kohën lokale – dhe Singapor – e mërkurë, 12 qershor, nga ora 10:00 deri në orën 23:59.

Turneu i Dua Lipës në Azi daton në vitin 2024
 
E mërkurë 06 – Singapor – Stadiumi i brendshëm i Singaporit
 
E shtunë 09 – Xhakarta, Indonezi – Indonezia Arena-Senayan
 
E mërkurë 13 – Manila, Filipine – Arena e Filipineve
 
E shtunë 16 – Tokio, Japoni – Saitama Super Arena
 
E diel 17 – Tokio, Japoni – Saitama Super Arena
 
E mërkurë 20 – Taipei, Tajvan – Stadiumi i bejsbollit Rakuten Taoyuan
 
E shtunë 23 – Kuala Lumpur, Malajzi – Axiata Arena
 
E mërkurë 27 – Bangkok, Tajlandë – Impact Arena
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing