Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

FBI: Mos përdorni smartphone-t kinezë!

Teknologji  |  16.02.2018 Ora 16:20   
Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjigantëve kinezë të teknologjisë, Huawei dhe ZTE.

Drejtori i FBI-së, Chris Wray  ka deklaruar se qeveria ishte "shumë e shqetësuar mbi rreziqet e lejimit të kompanive të huaja që të marrin pozicione të mira brenda rrjetit të telekomunikacionit.

Kjo do t’i lejojë atyre që të modifikojnë ose të vjedhin informacion. Gjithashtu, i lejon që të bëjnë spiunazh", - ka deklaruar Chris.// Albeu//

Komentet

Marketing

Tjera në Teknologji

Marketing