Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Will Smith do të performojë këngën e re në Bet Awards 2024

Muzikë  |  25.06.2024 Ora 9:21   
Të hënën u njoftua se aktori dhe reperi do të performojnë një këngë të re origjinale në BET Awards të dielën.

“Që nga fillimi i tij si reper te “The Fresh Prince” e deri te të qenit mbret në arkë si një nga “Bad Boys: Ride or Die”, Will Smith është me të vërtetë një ikonë globale dhe ne jemi të nderuar ta mirëpresim atë përsëri për të zbukuruar skenën e BET Awards”, tha Connie.

Njoftimi vjen pothuajse tre muaj pasi Smith performoi me J. Balvin në Coachella në prill, duke veshur kostumin e tij të plotë Men in Black.

Edhe pse më i njohur si aktor, Smith ka lëshuar katër albume në studio gjatë karrierës së tij, duke përfshirë Lost and Found të vitit 2005.

Nuk janë dhënë detaje të mëtejshme rreth performancës së ardhshme. Megjithatë, sipas Variety, një burim ka ngacmuar se ylli është duke punuar për një album të ri.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing