Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Për nder të 10-vjetorit, organizohet turneu ndërkombëtar i boksit

Sport  |  16.02.2018 Ora 16:56   
Federata e boksit e Kosovës rregullisht organizon turneun ndërkombëtar të boksit për përvjetorët e Pavarësisë së Kosovës.
Më 17 shkurt, në Prishtinë, mbahet turneu me boksierë nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia.
Përzgjedhësi Shefki Bogujevci është përcaktuar për boksierët që do ta përfaqësojnë vendin tonë dhe pret rezultate të mira.
Edison Smalaj (64 kg), Drilon Thaqi (64 kg), Erdonis Maliqi (64 kg) Besart Pireva (75 kg), Besfort Merlaku (60 kg), Patriot Behrami (64 kg), Flamur Sejfijaj (64 kg), Dielli Vranoci (69 kg), Venhar Haziraj (69 kg), dhe Ardit Delijaj (81 kg).
Meçet zhvillohen në Palestrën e Sporteve në Prishtinë dhe fillojnë në orën 12:00.
Gjyqtarë
1.Latif Demolli
2. Rrustem Konjuhi D
3.Rasim Rrustemi
4.Agim Shala
5. Agim Tahiraj
6. Safet Syla
7.Fadil Bekteshi
8.Visar Ibrahimi
9. Granir Qorri
Delegat: Sylejman Voca
Mjeku kujdestar: Beqir Ismajli

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing