Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kosova gati për Botërorin "China 2019"

Sport  |  21.02.2018 Ora 9:36   
Basketbollistët e Përfaqësueses së Kosovës Dardan Berisha e Erjon Kastrati janë plot motiv në prag të ndeshjeve të radhës eliminatore për Botërorin Kina 2019, kundër Polonisë dhe Lituanisë.

Të dy pranojnë se rivalët janë favoritë në këto ndeshje, por shpresojnë në ditë të mbarë.

Përfaqësuesja e Kosovës të hënën mbrëma është grumbulluar në qytetin Torun të Polonisë, kurse të martën ka filluar me stërvitjet për ndeshjen që e luan të premten (23 shkurt, 19:00) në Wloclawek. Tri ditë pas duelit me Poloninë, Kosova do të jetë mysafire e

Përfaqësueses së Lituanisë. Të gjitha këto ndeshje do të zhvillohen në kuadër të Grupit C, të cilit i prin Lituania me katër pikë, e përcjellë nga Polonia dhe Hungaria me nga tri, derisa Kosova është e fundit me dy pikë nga dy humbje.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing