Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kosova, ligën më të dobët, por edhe më të veçantën në Evropë

Sport  |  28.02.2018 Ora 17:53   
Liga e futbollit në Kosovë, zyrtarisht është më i dobëti bazuar në koeficientin e UEFA-s, por kjo është pasojë e pranimit të vonshëm në këtë organizatë dhe vlerësohet se mund të lërë prapa për nga cilësia ndonjë kampionat si të Gjibraltarit apo të San Marinos.

Përtej kësaj ane të errët, kampionati i Kosovës ka diçka që e bën të veçantë në gjithë Evropën dhe është për mburrje.
 
Është rivaliteti i skuadrave për titull. Nga 12 skuadrat e Superligës, tetë të parat mund të mendojnë për titull, diçka e pazakontë në 54 kampionatet e tjera të Evropës. Diferenca e pikëve mes vendit të parë dhe atij të tetë është gjashtë pikë - thjesht dy fitore.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing