Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

PSG 0-1 Bayern Munich: Kingsley Coman vulos lavdinë e Ligës së Kampionëve

Sport  |  24.08.2020 Ora 9:13   
Kingsley Coman e mundi ish-klubin e tij Paris Saint-Germain, pasi me kokën e tij në gjysmës e dytë, drejtoi Bayern Munich drejt një fitore 1-0 në finalen e Champions League në Lisbonë.

Francezi ishte ndryshimi i vetëm para ndeshjes së Bayernit nga fitorja gjysmëfinale ndaj Lyon-it dhe e shfajësoi përfshirjen e tij një orë pasi shënoi për kampionët e Gjermanisë duke kaluar homologët e tyre francezë për të kurorëzuar kurorën e gjashtë evropiane.

Ishte një moment për të shijuar Bayernin dhe menaxherin Hansi Flick, i cili pasi ishte instaluar si shef i përkohshëm nëntorin e kaluar, fitoi trofeun që erdhi aq afër duke fituar si lojtar në 1987 për të përfunduar me Bundesliga, DFB Pokal dhe Champions League trefish për vetëm hera e dytë në historinë e klubit.

Dhe një fitore e 11-të radhazi në Ligën e Kampionëve nënvizoi më tej fushatën dominuese të Bayernit pasi ata u bënë skuadra e parë në historinë e Kupës Evropiane që fitoi çdo ndeshje në rrugë drejt ngritjes së trofeut.

Për Thomas Tuchel dhe PSG, ishte agoni dështimi në pengesën e fundit pasi yjet e shtrenjtë u sollën në klub për të fituar këtë konkurs - Neymar dhe Kylian Mbappe - ndezën shanset dhe nuk arritën të përsërisnin mbizotërimin e brendshëm të kampionëve francezë në skenën më të madhe të futbollit evropian ./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing