Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Chelsea bie dakord për transferimin rekord të klubit për Havertz

Sport  |  03.09.2020 Ora 15:08   
Kai Havertz është afër një transferimi në Chelsea nga Bayer Leverkusen pasi klubet ranë dakord për një paketë prej 80 milion € plus 20 milion € në shtesa për mesfushorin.

Chelsea, i cili ka qenë në bisedime me homologët e tyre të Bundesligës për disa javë mbi një marrëveshje për gjermanin, përfundoi negociatat për transferimin rekord të klubit 89 milion £ të Mërkurën, sipas Sky në Gjermani.

Havertz, i cili dëshiron të bashkohet me klubin sa më shpejt të jetë e mundur, nuk ka pasur ende kontrollin mjekësor me Chelsea dhe mbetet me skuadrën e Gjermanisë për ndeshjet e tyre të Ligës së Kombeve UEFA me Spanjën dhe Zvicrën./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing