Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Liverpool dhe Manchester City dominojnë listën e ngushtë të Lojtarit të Vitit në PFA

Sport  |  04.09.2020 Ora 15:27   
Katër lojtarë të Liverpool janë nominuar së bashku me Kevin De Bruyne dhe Raheem Sterling të Manchester City në listën e ngushtë për Lojtarin e Vitit.
Fituesit e Premier League, Liverpool kanë pasur katër lojtarë të nominuar për çmimin PFA Lojtari i Vitit, me Trent Alexander-Arnold të përfshirë gjithashtu në listën e ngushtë në kategorinë e lojtarëve të rinj.

Mbrojtësi i kuq Alexander-Arnold shfaqet së bashku me shokët e ekipit të Anfield, Virgil van Dijk - marrësi i vitit të kaluar - Jordan Henderson dhe Sadio Mane në listën e gjashtë të nominuarve për çmimin kryesor për meshkuj.

Atyre u janë bashkuar në listën e ngushtë edhe dyshja e Manchester City, Kevin De Bruyne dhe Raheem Sterling.

Kuarteti i Liverpoolit është shpërblyer për rolet që ata luajtën në suksesin e parë të klubit për titull në 30 vitet e fundit, duke përfunduar 18 pikë larg Man Cit të vendit të dytë./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing