Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Neymar, bonuset nga NIKE deri në një milionë dollarë (Video)

Sport  |  06.03.2018 Ora 13:07   
Ylli i Paris Saint Germainit, Neymar,  ka një pagë të majme te klubi francez, ai fiton 3.06 milionë euro në muaj.

Por, llogaria e brazilianit do të fryhet edhe më shumë nga sponsori i Nike në rast të sukseseve nga 26-vjeçari.
Në rast se ai fiton Kampionatin Botëror në Rusi me Përfaqësuesen e Brazilit do të fitojë ekstra 50 mijë dollarë (40.5 mijë euro).

Dhe, nuk përfundon me kaq, në rast se shpallet lojtari më i mirë apo golashënuesi më i mirë me Brazilian në Kupën e Botës, do të fitojë 200 mijë dollarë (162 mijë euro).

Qershia mbi tortë është fitimi i Topit të Artë, me këtë rast Neymar do të fitonte një bonus prej 1 milion dollarësh (800 mijë euro).

Sulmuesi ishte në rrugë të mirë t’i bënte të gjitha këto, por lëndimi i tij ndaj Marseilles ia komplikuar paksa gjërat.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing