Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate kritikon Mason Greenwood dhe Phil Foden si 'naiv'

Sport  |  07.09.2020 Ora 15:24   
Gareth Southgate i ka etiketuar Mason Greenwood dhe Phil Foden si 'naiv' pasi dyshja e Anglisë u kap duke sjellë vajza përsëri në hotelin e ekipit, duke shkelur rregullat e rrepta të karantinës në proces.

Si rezultat, Foden dhe Greenwood nuk do të udhëtojnë me shokët e tyre të ekipit në Danimarkë sot pasi u shfaqën pamjet e çiftit që prishin masat e karantinës.

Southgate zbuloi se të dy Greenwood, 18 dhe Foden, 20, kanë kërkuar falje për veprimet e tyre por kanë vendosur që nuk do të udhëtojnë me pjesën tjetër të skuadrës së Anglisë në Kopenhagë të hënën në mbrëmje.

"Për fat të keq këtë mëngjes më tërhoqi vëmendjen time  dy djemtë që kanë thyer udhëzimet e COVID 19 në lidhje me protokollin tonë të sigurisë - duhej të vendosnin që ata nuk mund të kishin kontakt me pjesën tjetër të ekipit," tha Southgate për Sky Sports.

'Asgjë nuk ka ndodhur në zonat që ne kemi zënë në hotel. Ne jemi ende duke marrë hollësitë e informacionit. Akoma po kapem me detajet. Ne kemi kaluar një kohë kaq të gjatë duke marrë masa në vend dhe e gjithë skuadra e ndoqi atë deri në letër.

'Unë nuk do të hyj në asnjë detaj tjetër derisa të jem i qartë nga gjithçka. Askush nga jashtë hotelit nuk ka qenë në zonat që ne kemi zënë. '/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing