Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ZYRTARE: Shorti për fazën e grupeve 2020/21 për Champions League do të zhvillohet më 01 Tetor 2020

Sport  |  09.09.2020 Ora 15:18   
Datat për shortet për fazat e grupeve të këtij sezoni në Champions League dhe Europa League u njoftuan të Mërkurën nga organi drejtues i futbollit Evropian, UEFA.

Shorti i fazës së grupeve për sezonin 2020/21 të Ligës së Kampionëve do të mbahet në selinë e UEFA-s në qytetin zviceran Nyon më 01 Tetor me çmimet 2019/20 që do të mbahen në të njëjtën ditë.

Ndërkohë, shorti për fazën e grupeve të Ligës së Evropës 2020/21 do të zhvillohet një ditë më vonë me lojtarin e sezonit 2019/20 të UEFA Europa League që do të emërohet në të njëjtën ditë.

Kualifikimi për fazat e grupeve të të dy turneve tashmë është duke u zhvilluar.

Ngjarjet do të ndodhnin në Athinë, Greqi, por u zhvendosën për shkak të kufizimeve që vijnë nga protokollet ekzistuese të shëndetit COVID-19.

"Përkundër trajtimit efektiv të pranuar globalisht të pandemisë COVID-19 nga autoritetet greke, të gjitha palët ranë dakord që përparësia kryesore duhet të mbetet shëndeti publik dhe se aktualisht nuk do të jetë e mundur të organizohet një ngjarje e një madhësie të tillë me të ftuar në Athinë, pasi do të shkelte  kufizimet e shëndetit publik në lidhje me ngjarjet e brendshme, ”tha UEFA në një deklaratë.

UEFA sqaroi se ngjarjet do të zhvillohen me dyer të mbyllura, pa përfaqësues të klubit ose media, por me fitues të çmimeve.

Kampionët gjermanë Bayern Munchen fituan Ligën e Kampionëve për herë të gjashtë ndërsa skuadra spanjolle Sevilla fitoi Ligën e Evropës për herë të gjashtë duke thyer rekord ./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing