Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Atletico Madrid 'refuzon ofertën 46 milion £ nga Juventus për Alvaro Morata-n'

Sport  |  10.09.2020 Ora 15:53   
Atletico Madrid ka refuzuar një ofertë prej 46 milion £ nga Juventus për ish sulmuesin e Chelsea-t, Alvaro Morata.

Oferta u paraqit nga trajneri i Juventusit Andrea Pirlo, i cili luajti së bashku me Morata-n gjatë periudhës 2014-15 në Torino.

27-vjeçari është lidhur me një largim nga Madridi pasi u irritua me vendimin e Diego Simeone për të luajtur Diego Costa përpara tij në disa raste në fund të sezonit të kaluar.

Morata - gruaja e të cilit është gjithashtu italiane - është i interesuar të kthehet në Juventus, pasi kishte një periudhë shumë të suksesshme dy-vjeçare me Bianconerët pasi ai u bashkua nga Real Madrid për 15.8 milion në 2014.

Marrëveshja e huasë ishte me vlerë 6.5 milion £ në janar 2019 dhe kishte një detyrim për të blerë për një tjetër 51 milion £ në korrik 2020.

27-vjeçari nuk ka asgjë tjetër përveç kujtimeve të mira nga koha e tij në klub, ku ai shënoi 27 gola në 93 paraqitje.

Morata madje ndihmoi Juventusin të fitonte dy tituj në Serie A dhe të përparonte në finalen e Ligës së Kampionëve, ku pësuan një humbje 3-1 nga Barcelona në 2015.

Pavarësisht marrëdhënies së tij të mirë me klubin italian, Atletiko heziton ta shesin sulmuesin pasi kanë blerë për 58 milion £ atë nga Chelsea.

Ndërsa kontrata e Morata-s në Madrid zgjat deri në vitin 2023, klubi i ka thënë Juventusit që të aktivizojë klauzolën e tij të lirimit prej 137 £ ose të ofrojë ofertën e tyre të hapjes, sipas Marca.

Nëse Juventusi përfundimisht nënshkruan me Morata-n përgjithmonë, kjo do të thotë që Pirlo do të ribashkohet me Spanjollin i cili ishte pjesë e ekipit gjatë vitit të fundit të Italianit si lojtar në klub./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing