Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Koeman: Messi është më i miri dhe shpresoj se ai mund ta tregojë përsëri këtë sezon

Sport  |  11.09.2020 Ora 15:22   
Blaugranët po përgatiten të përballen me Gimnastic de Tarragona dhe, në tërësi, megjithë disa trazira jashtë fushës së trajnimit, Koeman është i lumtur me mënyrën se si po shkojnë përgatitjet.

"[Trajnimi] ka qenë shumë pozitiv," u tha ai kanaleve të klubit.

"Jemi dy javë brenda dhe lojtarët po punojnë shumë mirë.

"Ekziston një nivel i mirë intensiteti në stërvitje, para së gjithash me anën e fitnesit në javët e para, dhe tani me taktikat."

"Lojtarët kanë treguar shumë shpirt, interes dhe intensitet, dhe kjo është gjëja më e rëndësishme, sepse për mua duhet të stërvitesh se si luan.

"Është shumë e rëndësishme dhe unë jam shumë i kënaqur me punën që ekipi ka bërë gjatë këtyre dy javëve."

Koeman planifikon të rrotullojë skuadrën e tij në miqësoren kundër Gimnastic.

"Secili lojtar do të marrë 45 minuta; do të jetë një lojë me dy ekipe të ndara," tha ai.

"Ne do të kërkojmë intensitet, rregull në lojën tonë, si duam të luajmë me top, kalime dhe presione, gjëra për t'u përmirësuar dhe për të parë se si duam të luajmë".

Holandezi foli edhe për rikthimin e Leo Messit.

"Ai është më i miri", tha ai.

"Messi është një lojtar jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe ai e ka treguar atë për shumë vite.

"Shpresoj se ai mund ta përsërisë atë këtë sezon."

Koeman është gjithashtu i kënaqur me mënyrën se si janë bërë xhirimet e reja, si dhe lojtarët e akademisë që po stërviten me ekipin e parë.

"Lojtarët e rinj janë përshtatur shumë mirë, ashtu si edhe nënshkrimet," tha ai./radioplus

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing