Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Amazon Go pagesa me "pëllëmbën e dorës"

Teknologji  |  29.09.2020 Ora 9:46   

Përpjekja e fundit e Amazon për të bërë më të shpejt shitjen e produkteve te saj,ju lejon klientëve të paguajn duke përdorur vetëm  pëllëmbën e dorës në disa nga dyqanet e saj.

Të martën, kompania prezantoi Amazon One, e cila lidh shtypjen tuaj të pëllëmbës me një kartë krediti të ruajtur në mënyrë që të mund të vendosni dorën tuaj mbi një sensor për të hyrë dhe për të blerë artikuj në dyqanet e Amazon (AMZN).

Fillimisht, kjo mënyrë e “ pageses” do të jetë e disponueshme në dy dyqane Amazon Go në Seattle dhe kompania planifikon në muajt e ardhshëm të shtojë në shumë dyqane të tjera të kësaj kompanie, të cilat janë të përhapura në të gjithë Seattle, San Francisco, New York dhe Chicago.

Komentet

Marketing

Tjera në Teknologji

Marketing