Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nintendo fiton 1.5 milion £ në rastin e piraterisë Switch

Teknologji  |  02.10.2020 Ora 14:46   
Nintendo ka fituar 2 milion dollarë (1.5 milion £) në një betejë ligjore kundër një faqe në internet që shiste mjete që lejonin njerëzit të luanin lojëra pirate në konsolën e saj Switch.

Uberchips u akuzua për shitjen e pajisjeve dhe programeve që lejonin përdoruesit të instalonin dhe të luanin lojëra falas.

Si pjesë e zgjidhjes, ajo duhet të shkatërrojë të gjithë aksionet e saj dhe t'ia dorëzojë emrin e domain-it Nintendo. Mjetet që shiti u bënë nga grupi i piraterisë Team-Xecuter, të cilin Nintendo gjithashtu kishte dashur të padisë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Teknologji

Marketing