Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lippi: Unë përfundimisht kam mbaruar me punën e trajnerit

Sport  |  22.10.2020 Ora 17:34   
Ish trajneri i Italis dhe fituesi i Kupës së Botës Marcello Lippi ka zbuluar se ai ka qenë trajner për herë të fundit. Patjetër që kam mbaruar me trajnerin ’.

Lippi ka qenë pa punë që kur la pozicionin si trajner i Kinës në nëntor 2019 dhe lë një karrierë 30-vjeçare pas.

Ai filloi si trajner i U19 në Sampdoria dhe ka periudha të paharrueshme me Atalantan, Napolin, Interin dhe Juventusin para se të bëhej trajner i Azzurrëve në korrik 2004.

72-vjeçari mori pesë Scudetti, një Coppa Italia dhe një titull në Ligën e Kampionëve me Zonjën e Vjetër, por arritja e tij më e madhe duhet të jetë Kupa e Botës 2006 me Azzurrët në Gjermani.

Lippi nuk tha që ai ka përfunduar plotësisht me futbollin dhe shpreson të jetë i dobishëm në role të tjera ’në të ardhmen.

"Unë përfundimisht kam mbaruar me punën e trajnerit", tha Lippi për Radio Sportiva. "Është e drejtë, është e mjaftueshme.

"Ndoshta mund të jem i dobishëm në role të tjera, le të shohim. Por asgjë deri në pranverë. ”/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing