Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Juve: Ronaldo ende pozitiv për COVID-19

Sport  |  22.10.2020 Ora 17:36   
Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo thuhet se është ende pozitiv për koronavirusin.

Sky Sport Italia raporton se lojtari portugez, i cili doli pozitiv për COVID-19 gjatë detyrës ndërkombëtare, ka marrë një rezultat pozitiv nga testi i kryer dje.

Juventus shpreson se ai do të dalë negativ 24 orë para ndeshjes kundër Barcelonës, por në çdo rast, testi i tij në fund të periudhës fillestare të izolimit është planifikuar për nesër, 10 ditë pasi ai ishte pozitiv, dhe nëse testi i nesërm është negativ, ai mund të thyejë izolimin.

Pjesa tjetër e ekipit, gjithashtu do t'i nënshtrohet testit nesër dhe nëse ata testohen negativisht, izolimi fiduciar do të përfundojë./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing