Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Benzema pas incidentit të Vinicius: Ndërsa qentë lehin, nëntë kalojnë

Sport  |  28.10.2020 Ora 16:53   
Karim Benzema ka postuar një mesazh të kriptuar në llogarinë e tij në Instagram, pas një video që u publikua duke treguar atë duke folur me Ferland Mendy në pushimin mes dy pjesëve dhe duke inkurajuar shokun e tij të Real Madridit që të mos pasojë tek Vinicius Junior.

Los Blancos po humbnin 1-0 ndaj Borussia Monchengladbach në atë pikë dhe madje ranë me rezultatin 2-0 përpara një goli të vonshëm të Benzema-s dhe një barazimi në kohën shtesë nga Casemiro sku hpëtuan me një barazim 2-2 ekipin e Zinedine Zidane.

Videoja nga Telefoot e Benzema duke folur me Mendy tregon të dy duke folur në gjuhën amtare të gjuhës frënge ndërsa janë në tunel.

"Ndërsa qentë lehin, nëntë kalojnë", shkroi Benzema në Instagram, shoqëruar me një foto të tij duke festuar golin e tij.

32-vjeçari po përpiqet kështu t'i japë fund çdo polemike të mundshme me Vinicius, një lojtar që ai gjithmonë e ka mbështetur.

Benzema është shumë i mërzitur me gjithçka që është gjeneruar nga kjo video dhe nuk dëshiron të etiketohet si një bashkëlojtar i keq.

Për më tepër, kur ai ecën në fushë përpara pjesës së dytë, ju mund ta shihni atë duke i dhënë udhëzime Vinicius. Reagimi ndaj videos, megjithatë, ka fituar shumë tërheqje të Mërkurën.

Francezi e përfundoi ndeshjen i lumtur me reagimin e Real Madrid, me këtë pikë duke qenë e para që ata kanë arritur në Ligën e Kampionëve këtë sezon, pasi kishin humbur ndaj Shakhtar Donetsk më herët./radioplus


 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing