Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cicërima e diskutueshme e Barçës drejtuar Juve-s: Ju keni qenë në gjendje të shihni GOAT-in në fushën tuaj

Sport  |  29.10.2020 Ora 17:37   
Barcelona mundi Juventusin 2-0 në Torino të Mërkurën në mbrëmje, dhe më pas llogaria e klubit katalanas në Twitter krijoi një reagim duke treguar Lionel Messin si 'GOAT" (më i madhi i të gjitha kohërave).

Argjentinasi ka pasur një rivalitet sportiv me sulmuesin aktual të Juventusit, Cristiano Ronaldo, i cili u desh të humbasë ndeshjen e së Mërkurës pasi doli pozitiv për COVID-19, dhe në mungesë të tij, ata që ishin përgjegjës për Twitter-in e Barcelonës panë një mundësi për të argëtuar në rivalitetin e lartpërmendur.

"Ne jemi të kënaqur që keni qenë në gjendje të shihni 'GOAT' në fushën tuaj, Juventus", lexohej në të, shoqëruar nga një emoji i dashur.

Bianconerët u përgjigjën në një mënyrë miqësore, duke e bërë të qartë se Cristiano duhet të kthehej për ndeshjen në Camp Nou më 8 dhjetor.

"Ju ndoshta e keni parë atë në fjalorin e gabuar," u përgjigj Juventus. "Ne do t'ju sjellim atë të duhurin në Camp Nou".

Cristiano ka fituar pesë çmime Topi i Artë, ndërsa Messi ka fituar gjashtë./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing