Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Maradona: 'Scudetto e Napolit si dhuratë për ditëlindjen'

Sport  |  30.10.2020 Ora 18:05   
Diego Maradona mbush 60 vjet sot dhe thotë se do të dëshironte ta shihte Napolin të fitonte Scudetton si një dhuratë për ditëlindje.

Legjenda e Azzurrit foli për Il Corriere dello Sport në ditën e ditëlindjes së tij duke zbuluar se cilat dhurata do të donte të merrte.

"Asgjë për mua. Unë do të doja që kjo pandemi vrasëse të zhdukej.

“Unë do të doja që pandemia ti lë të gjithë në paqe, veçanërisht ato vende, ata njerëz dhe ata fëmijë aq të varfër sa nuk mund të mbrojnë as veten.

“Unë uroj që këtu në Argjentinë, si në kaq shumë, në shumë pjesë të tjera të botës, viruset e urisë dhe mungesa e punës që gllabërojnë dinjitetin e njerëzve mund të mposhten gjithashtu.

"Dhe pastaj, pasi që me të vërtetë nuk mund të flas për futboll, do të doja që Gimnasia ime, që të kthehej në fushë, të mund të fitonte titullin pas më shumë se nëntëdhjetë vjet.

“Dhe nëse është e vërtetë që nuk ka kurrë dy pa tre, unë do të doja një Skudeto tjetër për Napolin së shpejti. Unë i ndjek dhe më pëlqen ekipi. ”

Maradona ka gjithashtu një mesazh për shefin e Partenopeit Gennaro Gattuso.

“I dashur Gattuso, vazhdo kështu, me zellin tënd dhe aftësinë tënde për të luajtur futboll.

"Unë po rrënjosem për ju dhe dua t'ju them diçka: ka njerëz që mburren se kanë luajtur në Barcelona, ​​Real Madrid dhe Juventus. Jam krenar që kam qenë pjesë e Napolit. Shpresoj se një ditë mund ta thuash edhe ti. ”/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing