Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ancelotti: 'Ibra dhe Cristiano të pavdekshëm'

Sport  |  10.11.2020 Ora 16:25   
Bosi i Everton-it Carlo Ancelotti beson se Milanit ende po i mungon diçka ’edhe pse Zlatan Ibrahimovic‘ është i pavdekshëm, si Cristiano Ronaldo. ’

Ish-trajneri i Milanit foli për Tiki Taka të hënën në mbrëmje.

"Ata kanë pasur rezultate të shkëlqyera, por mendoj se Rossonerëve ende u mungon diçka për të qenë në nivelin e Juventusit dhe Interit," tha Ancelotti.

"Sidoqoftë, mos harroni se ky është një sezon i çuditshëm kudo në Evropë, unë po shoh rezultate mjaft befasuese.

“Disa udhëheqës tavoline do të ishin të paparashikueshëm në fillim të sezonit. Çdo gjë mund të ndodhë".

Ancelotti foli gjithashtu për përvojën e tij në Napoli.

“Ekziston një ambient i bukur, si familja. Napoli është një qytet i bukur, me shumë kontradikta. Unë kurrë nuk kisha jetuar në Jug dhe ishte një përvojë që ia vlen ta bëj.

"[Gennaro] Gattuso ka personalitet, ai bëri përvojat e tij dhe unë prisja që ai të bënte një punë të shkëlqyeshme. Rino ka aftësitë për ta bërë atë."

Andrea Pirlo është një tjetër nga ish-lojtarët e tij i cili ka filluar një karrierë traineri.

"Ai nuk ka nevojë për këshilla, por unë dua t'i jap një: nëse duhet të dështojë, ai duhet ta bëjë atë me idetë e tij dhe jo me ato të të tjerëve."

Ancelotti gjithashtu ka qenë trajner i Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo

“Kur Ibra shkoi për të luajtur në Amerikë mendova se ishin përshëndetjet e fundit. Në vend të kësaj, ai shënoi në të gjitha ndeshjet. Tani ai është kthyer në Itali, mendova se ishte fundi dhe, edhe një herë, ai shënon çdo të diel. Pyete atë nëse e kam dashur te Napoli.

“Ai është i pavdekshëm, si Cristiano Ronaldo. Vazhdimi për të luajtur është i lehtë, por ata jo vetëm që luajnë, ata gjithmonë shënojnë dhe kjo nuk është e lehtë.

“Asnjëherë nuk ka ndodhur që ti them Cristiano-s të mos luante sepse ai është një lojtar më i mirë se të tjerët. Ju nuk duhet të jeni shkencëtar për ta kuptuar atë. ”/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing